آخرین نظرات

شهری با خانه‌های ۵‌ هزار تومانی!

ارسال شده توسط : parinehnews 2018/02/04 04:32:36 0 نظرات گردشگری,

 

- جالب است بدانید منطقه ای به‌نام فوگری در ایالت بایرن آلمان وجود دارد که اجاره ی هر خانه در آن کمتر از ۱ یورو، یعنی حدود ۵ هزار تومن است! جالب‌تر اینکه اجاره خانه‌های این منطقه از حدود ۵ قرن پیش تاحالا تغییری نکرده!

- فوگری در سال ۱۵۱۶ توسط  جوانی ثروتمند و خَیِری به نام یاکوب فوگر ساخته شد، هدف او از ساختن این مجموعه، درست کردن جایی بود تا افراد نیازمند و کسانی که توان پولی ندارند بتوانند در آن اسکان پیدا کنند. امروزه در روستای فوگری در مجموع ۶۷ خانه، ۱۴۷ آپارتمان؛ یک کلیسا و یک ساختمان اداری وجود دارد.

- البته زندگی در اینجا راحت نیست و هر کسی اجازه اقامت در اینجا را ندارد.

- فقط افرادی در اینجا می‌توانند زندگی کنند که برخی شروط را داشته باشند. اینکه از افراد کم بضاعت و واقعاً تهی دست باشند، به کسی بدهکار نباشند، حداقل ۲ سال هم در آوکسبورگ (شهری در نزدیکی فوگری) زندگی کرده باشند و  شرایطی دیگری که مسئولین این منطقه اعلام می کنند را داشته باشند.

- آپارتمان‌های مجموعه‌ی فوگری هرکدام بین ۴۵ تا ۶۵ متر مربع مساحت دارند. هرکدام از این آپارتمان‌ها ورودی مجزا و اختصاصی خود را دارد، بنابراین، هیچ چیز مشاعی وجود ندارد و انگار ساکنان در خانه‌های جداگانه زندگی می‌کنند. هر آپارتمان دارای یک آشپزخانه، یک اتاق نشیمن، یک اتاق‌خواب و یک اتاق کوچک دیگر است. البته مزیتی که ساختمان‌های طبقه همکف دارند این است که یک باغچه و انبار کوچک هم دارند. ولی آپارتمان‌های طبقه‌ی بالا اتاق زیرشیروانی دارند.

ارسال نظر